Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić, zajedno sa predsednicom Skupštine Grada Novog Sada Jelenom Marinković Radomirović, uručio je Vidovdanske nagrade učenicima novosadskih osnovnih i srednjih škola koji su osvojili nagrade na republičkim i međunarodnim takmičenjima prošle školske godine.
Kako je saopšteno iz Gradske kuće, u Svečanim salonima na Petrovaradinskoj tvrđavi učenicima su uručene pohvalnice i novčani iznos koji zavisi od osvojenog mesta.
„Grad Novi Sad je ustanovio Vidovdansku nagradu pre osam godina, a danas je uručenje ove nagrade tradicija i jedan od najlepših događaja u našem Novom Sadu. Obezbedili smo sredstva u iznosu od 15,7 miliona dinara, a što je u odnosu na prethodnu godinu više za 4,7 milona dinara“, istakao je Đurić tom prilikom.
Dodao je i da su iz budžeta Grada Novog Sada obezbeđena sredstva za četiri Vidovdanske nagrade za postignute izuzetne rezultate na naučnim olimpijadama i svetskim i evropskim takmičenjima i prvenstvima u oblasti sporta i umetnosti.
Kako je navedeno, u ovoj školskoj godini dodeljeno je 1.105 Vidovdanskih nagrada, i to za ukupno 909 učenika, od čega 596 nagrada za 503 učenika osnovnih škola i 509 nagrada za 406 učenika srednjih škola.
Na osnovu Zaključka Gradonačelnika Grada Novog Sada, dodeljene su i četiri Vidovdanske nagrade učenicima za izuzetne rezultate i to za osvojeno prvo mesto u pojedinačnom nastupu, nagrada u iznosu od 45.000 dinara, za osvojeno drugo mesto 40.000 dinara i 35.000 dinara za treće mesto.




























