Grupa F: Remi Francuske i Portugala, Gorecka spasio Nemačku

Fudbaleri Francuske i Portugala odigrali su večeras u Budimpešti nerešeno 2:2 u poslednjem kolu Grupe F Evropskog prvenstva, a istim rezultatom završen je i meč Nemačke i Mađarske u Minhenu.

Ovi rezultati doneli su Francuzima prvo mesto u grupi (pet bodova), Nemcima drugo (4), dok će Portugal (4) u osminu finala sa treće pozicije. Mađarska je završila takmičenje na poslenjem mestu sa dva osvojena boda.

Nemačka će u osmini finala igrati protiv Engleske, Francuska protiv Švajcarske, a Portugal protiv Belgije.

Portugal je poveo na Puškaš Areni golom Kristijana Ronalda sa penala u 31. minutu koji je prethodno skrivio golman Francuske Ugo Loris.

Svetski prvaci su izjednačili u drugom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu, takodje sa bele tačke. Strelac je bio Karim Benzema nakon što je Kilijan Mbape oboren u kaznenom prostoru.

Benzema je u 47. minutu doneo vodjstvo Francuskoj, na asistenciju Pola Pogbe, a konačan rezultat postavio je Ronaldo u 60. minutu ponovo sa penala.

Fudbaleri Mađarske su na Alijanc Areni dva puta vodili, ali je Nemačka uspela da dodje do boda.

Adam Salaj je u 11. minutu doneo vodjstvo Mađarskoj, izjednačio je Kaj Haverc u 66. minutu, da bi već u narednom napadu novu prednost Mađarima doneo Andreas Šafer.

Sve do 84. minuta Nemačka je bila poslednja u grupi, kada je Leon Gorecka pogodio mrežu Mađarske i odveo svoj tim do drugog mesta u grupi.