Krivična prijava protiv Vučića i Malog zbog izbegavanja samoizolacije
Toplički centar za demokratiju i ljudska prava podneo je krivičnu prijavu protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića i ministra finansija Siniše Malog zbog nepostupanja po zdravstvenim propisima za vreme epidemije, jer se nisu pridržavali samoizolacije po povratku iz posete Mađarskoj u vreme vanrednog stanja.
U saopštenju te organizacije se navodi da su Vučić i Mali 22. marta bili u poseti Mađarskoj ali da se po povratku nisu pridržavali mera samoizolacije koja se odnosi na sve građne koji dolaze u Srbiju.
Kao dokaz za te optužbe navode se javno dostupne informacije o toj poseti objavljene u domaćim medijima.
Toplički centar za demokratiju i ljudska prava predlaže da se Vučiću i Malom odredi pritvor jer njih pojavljivanje u javnosti ukazuje da bi u kratkom vremenskom periodu mogli da ponove to krivično delo.

“Predlažemo da prijavljena lica budu osuđena na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od tri godine, budući da se radi o licima koja kroz sredstva javnog informisanja pozivaju građane da se pridržavaju mera samoizolacije a sami krše te iste mere”, dodaje ta organizacija.
Kako je u saopštenju ocenjeno, samo maksimalnom predviđenom zatvorskom kaznom postići će se generalna prevencija, odnosno građanima će se jasno ukazati na neophodnost sprovodnja mera samoizolacije.
Beta
Pročitajte još
Siniša: Kad sam bio mali imao sam patku; Često se sa Vučićem sastajem mimo kancelarije
100 ovaca i predsednik, večiti
“Da govori na struju – mi bismo ovde u mraku sedeli!”
Vučić se sastao sa Orbanom, u toku dana sastanci sa službama bezbednosti i patrijarhom
VLAST-AUTORITET-MOĆ: Uredbom po kojoj se maske, koje su koštale 7 dinara, mogu prodavati po ceni od 120 dinara, okončana je svaka priča o autoritetu vlasti
Đilas: Prestani da lažeš i da urlaš na građane, zaustavi se dok ne bude prekasno