Evropske demokrate povodom policijske akcije u Novom Sadu: Vučiću, nisi nevidljiv na radaru

Stranka Evropske demokrate poručila je danas preko Tvitera predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću da nije nevidljiv na radaru, i da „kad neka vlada pošalje policiju na univerzitet, ona šalje jasnu poruku: neslaganje nije dobrodošlo“.

Tvitu Evropskih demokrata „ukrašen“ je slikom Vučića postavljenom preko fotografije policijske intervencije u Novom Sadu do koje je došlo večeras, a ispod je stavljen natpis, velikim slovima: „Vučiću, nisi nevidljiv na radaru“.

„U Novom Sadu, studenti i profesori koji protestuju zbog otpuštanja profesorke Jelene Kleut silom su uklonjeni sa Filozofskog fakulteta“, navodi se u pratećem tekstu i dodaje: „Ako Vučić veruje da može da radi šta hoće u Srbiji dok je međunarodna pažnja usmerena negde drugde, on pravi ozbiljnu grešku“.

Evropske demokrate su napisale da će nastaviti da budu uz srpske studente i građane.

„I držaćemo reflektor čvrsto uperen u svaku zloupotrebu, svako ponižavanje, svaki napad na demokratiju“, zaključuje se u objavi.

0 0 glasovi
Glasanje za članke

Ostavite komentar

0 Komentari
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare