Priština ne dozvoljava Vučiću da poseti Kosovo
Ministarstvo inostranih poslova i dijaspore Kosova (MIP) saopštilo je da neće dozvoliti posetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića Kosovu.
MIP je danas za portal Gazeta ekspres potvrdio da je Vučić u četvrtak, 19. novembra, podneo zahtev da sa još trojicom svojih saradnika poseti Kosovo, piše N1.
U delegaciji sa Vučićem bi trebalo da budu i ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin, direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković i bivši direktor te kancelarije Marko Đurić.
Zahtev za posetu usledio je nakon otkrića masovne grobnice u Srbiji, za koju se sumnja da su tu tela kosovskih Albanaca, koji su stradali u sukobima 1999. godine, navodi Gazeta ekspres.
N1, Foto: Printscreen
POSLEDNJE OBJAVLJENO
Pročitajte još
Milenković: Narod koji je deset puta birao hohštaplere, biraće i jedanaesti put.
Radmilović: Kosovo je kao retardirano dete koje državnici vode sa sobom kad prosjače, i kao srpski Novi zavet koji niko drugi nema
Ako Rusija prizna Kosovo, Srbi će se pretvoriti u “pravoslavne Poljake”; Priznanje Kosova se kod većine Srba izjednačava sa izdajom
Predsednik ima mokre snove kad se radi o teškim merama: Njemu lake provizije, nama teške mere
Albanizacija Bošnjaka na delu: Na skupovima stranke Sulejmana Ugljanina zloupotreba dece i albanska zastava – nalog stigao iz organizacije „Kosovo za Sandžak“
Dokazano je da Vučić pregovara sa ratnim zločincima, dok Srpska lista podržava vladu koljača i ubica