U Severnoj Makedoniji nedelja je od danas zakonom proglašena za neradni dan.
Prema proceni vlasti, nedelja će od sada biti dan za nedeljni odmor za 92 odsto radnika.
[the_ad id=“804″]
Namera zakonskih izmena kojim je nedelja proglašena za neradni dan je, kako je objašnjeno, uspostavljanje ravnoteže između profesionalnog i privatnog života radnika kao preduslov za motivaciju i veću efikasnost na radnom mestu.
Radnici u delatnostima koje zbog tehničko-tehnološkog procesa ne smeju da budu prekinute dobijaće najmanje 50 odsto veću dnevnicu za rad u nedelju i slobodan dan, koji mogu da iskoriste u narednih sedam dana.
Svi zaposleni u trgovinskim centrima, u prodavnicama na benzinskim stanicama, trgovinama na malo sa jednim zaposlenim, koji budu radili nedeljom dobijaće dnevnicu uvećanu za 100 odsto.




























