Predsednik Sindikata penzionera „Nezavisnost“ Miloš Grabundžija izjavio je večeras da obećanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, da će penzioneri u februaru sledeće godine iz budžeta dobiti po 20.000 dinara, predstavlja markentiški trik.
[the_ad id=“804″]
Grabundžija je agenciji Beta kazao da penzioneri od predsednika Vučića pre svega očekuju da im vrati milijardu evra oduzetih pre sedam godina zbog „fiskalne konsolidacije“.
„U Srbiji ima 1.650.000 penzionera, a prosečna penzija iznosi manje od 30.000 dinara. Većina penzionera živi u nemaštini i jedva sastavlja kraj s krajem, nema ni za hranu ni za lekove, ali to ne može da bude razlog da političari manipulišu s nama“, naglasio je Grabundžija.
On se zapitao zašto se tih 20.000 dinara ne isplati odmah, ako već postoji suficit u budžetu.
„Vučić već godinama manipuliše s penzionerima. Prvo nam je oteo ogromne novce, a sada kobajagi brine o nama. Njegov cilj je kupovina glasova pred izbore koji će se održati na proleće sledeće godine. Medjutim, njemu penzioneri više ne veruju i neće moći da ih kupi za tako sitne novce“, rekao je predsednik Sindikata penzionera „Nezavisnost“.
Naveo je da Sud u Strazburu još nije doneo konačnu odluku po tužbi penzionera iz Srbije zbog smanjivanja penzija u periodu od 2014. do 2018. godine.
„Očekujem da će država Srbija uskoro morati da vrati svaki dinar koji je ova vlast otela penzionerima“, zaključio je Miloš Grabundžija za Betu.





























[…] i jedva sastavlja kraj s krajem, nema ni za hranu ni za lekove, ali to ne može da bude razlog da političari manipulišu s nama”, naglasio je […]