Vukanović: Zašto ćute Porfirije i SPC? Nema Atanasija i Amfilohija.

Izvor:
Nebojša Vukanović info, Foto: Twitter, Privatna arhiva, Printscreen

„Budi na strani istine i pravde pa makar bili jedini!“ rekao je u tekstu i video obraćanju na svom blogu Nebojša Vukanović

Vukanovićevo obraćanje prenosimo u celosti u integralnoj verziji

Ne smije se ćutati na nešto što udara na nacionalna osjećanja i prestavlja veliku uvredu i nacionalno poniženje sa trajnim posljedicama! Evropska Unija, bolje je i preciznije nazvati Zapadna Imperija Zla, vrši snažan pritisak i pokušava primorati rukovodstvo Srbije da suštinski prizna nezavisnost Kosova, omogući njegovo članstvo u Ujedinjenim nacijama i drugim međunarodnim organizacijama, čime se pokušava legalizovati nasinje, terorizam, etničko čišćenje, ali i agresija NATO pakta i bombardovanje Srbije 1999. godine.

Prijedlog Sporazuma o normalizaciji odnosa Srbije i Kosova u 11 tačaka je ponižavajući i apsolutno neprihvatljiv, i ne smije se javno ćutati i prećutno podržavati nacionalno poniženje i uvreda naših predaka i heroja koji su ginuli za Kosovo i Metohiju vijekovima.

Ako je Sporazum dobar, kao što to tvrde evropski licemjeri i mešetari, a znamo svi da nije jer je u suprotnosti sa međunarodnim pravom i Rezolucijom 1244 Ujedinjenih nacija, onda nek Evropska Unija, Borelj i Lajčak odu i isti ponude Ukrajini i Donbasu da ga prihvate, tako okončaju rat i stradanje nedužnog naroda.

Moram priznati da sam razočaran i da je nedopustivo i sramno ćutanje patrijarha srpskog Porfirija, kao i vladika Srpske pravoslavne crkve, koji se nisu oglasili, ako ništa drugo zbog napaćenog naroda na Kosovu i Metohiji, Pećke patrijaršije, Gračanice, Visokih Dečana, drugih naših manastira i svetinja koji ostaju u nezavisnoj državi Kosovo.

Ne bi crkva, patrijarh i vladike ćutali da su živi pokojni mitropolit Amfilohije i vladika Atanasije Jeftić, koji bi sigurno digli glas zbog sramnog i drskog prijedloga Evropske Unije i suštinskog priznanja nezavisnosti Kosova. Političari mogu biti kukavice i ucijenjeni, ćutati zbog straha i privilegija, ali ne smije da ćuti patrijarh i vladika, koji će na sebe staviti težak krst saučesništva u izdaji i predaji Kosova ako prećutno budu nijemo posmatrali predaju i priznanje nezavisnosti Kosova!

Ovaj Sporazum je toliko nepovoljan da će, između ostalog, omogućiti članstvo Kosova u NATO-u, pa čak i ujedinjenje Albanije i Kosova te stvaranje Velike Albanije, jer nema ko da se suprotstavi i stavi veto. Ovim Sporazumom će se Srbi na sjeveru Kosova primorati da uzmu albanske pasoše i dokumenta.

Ovo nije političko već nacionalno pitanje, i zato očekujem od rukovodstva Republike Srpske, i vlasti ali i lidera opozicije, da se oglase i javno kažu da su protiv suštinskog priznanja nezavisnosti Kosova i sramnog drskog francusko-njemačkog prijedloga Sporazuma o normalizaciji odnosa Srbije i Kosova, ili će prećutno podržati poteze koji gaze nacionalno i ljudsko dostojanstvo!

Detaljnije u video prilogu..

0 0 glasovi
Glasanje za članke

Ostavite komentar

1 Komentar
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Radost
Radost
2 godine pre

Istine radi, treba pohvaliti vladiku Fotija. On je odvano digao glas.