Ministar unutrašnjih poslova Australije potvrdio da je Iranka koja je odustala od azila otkrila tajnu lokaciju tamošnjim vlastima

Nakon završetka Azijskog Kupa, šest fudbalerki Irana i jedna članica stručnog štaba zatražile su azil u Australiji.

Sve ostale članice delegacije ženske fudbalske reprezentacije Irana napustile su Australiju i nalaze se u Kuala Lumpuru, odakle će nastaviti put za Iran.

Međutim, jedna od članica delegacije koja je prvo prihvatila ponudu za azil, a zatim se predomislila, navodno je otkrila detalje o tajnoj lokaciji na kojoj su smeštene Iranke koje su odlučile da se ne vrate u svoju zemlju.

Ovu informaciju je potvrdio ministar unutrašnjih poslova Australije, Toni Burk, koji je naveo i da su one hitno prebačene na drugu lokaciju.

– Odmah sam dao instrukcije da svi budu premešteni i to je odmah i učinjeno. Sve one žele da se zna da one nisu politički aktivisti već sportisti koji samo žele da budu bezbedni – rekao je Burk, a njegove reči prenosi Sportklub.

On je objasnio da su nakon prvih pet igračica koje su dobile azil, isti prihatile i igračica Mohadeseh Zolfi i članica stručnog štaba Zahra Soltan Moškekar.

Otkrio je da se, ne navodeći ime, jedna od njih dve predomislila i odustala od azila.

Kada je promenila odluku, ona je pozvala ambasadu Irana u Sidneju i zatražila da neko dođe po nju. To je iranskim vlastima otkrilo lokaciju na kojoj su bile sve devojke što je dovelo do hitne reakcije.

Takođe, dodao je kako je Iranki koja se predomislila bilo ponuđeno više opcija za ostanak, ali je ona istrajala u nameri da se vrati u Iran.

Azil su dobile Fatemeh Pasandideh (21), Zahra Ganbari (34), Zahra Sarbali (32), Atefeh Ramazanzadeh (33) i Mona Hamudi (32). I Mohadeseh Zolfi ili Soltan Moškekar.

Ostavite komentar