Pakistanski premijer Šehbaz Šarif izjavio je da se Pakistan nada drugoj rundi pregovora između Irana i SAD.
„Srećom, Iran veruje Pakistanu, kao i vlada SAD, a takođe i zemlje Zaliva. Zahvalan sam što su prihvatili naš poziv. Nadam se da će uskoro biti održana druga runda direktnih pregovora u Islamabadu“, rekao je Šarif za nedeljnik Sandej tajms, prenosi Tasnim.
Prema njegovoj oceni, mir nikada nije lako postići.
„Potrebno je strpljenje, mudrost i sposobnost da se prevaziđu najteži izazovi. Nastavićemo da dajemo sve od sebe kako bismo osigurali da ovaj mirovni proces dovede do trajnog mira. Ostalo je u Božjim rukama“, zaključio je Šarif.






















