Pakistan se nada drugoj rundi pregovora između Irana i SAD

Pakistanski premijer Šehbaz Šarif izjavio je da se Pakistan nada drugoj rundi pregovora između Irana i SAD.

„Srećom, Iran veruje Pakistanu, kao i vlada SAD, a takođe i zemlje Zaliva. Zahvalan sam što su prihvatili naš poziv. Nadam se da će uskoro biti održana druga runda direktnih pregovora u Islamabadu“, rekao je Šarif za nedeljnik Sandej tajms, prenosi Tasnim.

Prema njegovoj oceni, mir nikada nije lako postići.

„Potrebno je strpljenje, mudrost i sposobnost da se prevaziđu najteži izazovi. Nastavićemo da dajemo sve od sebe kako bismo osigurali da ovaj mirovni proces dovede do trajnog mira. Ostalo je u Božjim rukama“, zaključio je Šarif.

Ostavite komentar