Petković: Sorensen uskoro u Beogradu, Priština donosi štetne odluke po srpsku zajednicu

Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas za Radio-televiziju Srbije (RTS) da se uskoro očekuje poseta specijalnog izaslanika za dijalog Beograda i Prištine Petera Sorensena, sa kojim je u četvrtak razgovarao o, kako je rekao, „katastrofalnim posledicama“ odluka vlasti u Prištini po srpsku zajednicu.

„Čuo sam se sa Sorensenom, uskoro očekujemo njegovu posetu Beogradu. Razgovarali smo o svemu, upoznao sam ga sa katarostrofalnim posledicama za opstanak srpskon naroda na Kosovu i Metohiji“, rekao je Petković, referišući se na punu primenu zakona o strancima i vozilima koja počinje od 15. marta.

Prema oceni Petkovića, međunarodna zajednica je na potezu i ključan će biti pritisak EU, zemalja Kvinte, uz tvrdnju da će se „tu pokazati ko je stajao iza svih eskalatornih napada i gašanja institucija“.

„Priština je odavno prešla crvenu liniju, ali moguća primena zakona o strancima i vozilima je pokušaj da iskoristi težak i komplikovani trenutak u svetu kako bi joj se pomoglo da zaokruži pitanje svoje nezavisnosti“, uveren je on.

„Pritiskaju i Beograd i predsednika Aleksandra Vučića i srpski narod na Kosovu. Nikada im nećemo priznati i potpisati takozvanu nezavisnost“, poručio je Petković

On ukazuje da je cilj Beograda da se sačuvaju mir i stabilnost srpskog naroda na Kosovu, ali se neće pristajati na pritiske i ucene.

„Naš narod je uznemiren, ali želim da im poručim da smo uz njega i da ga nikada nećemo ostaviti, dok se u međunarodnoj zajednici prave ludi kao da se ništa ne dešava“, rekao je Petković.

Ostavite komentar