Akcija profesora i eksperata „Kuda ideš, Srbijo?“: „Ne postoje utvrđenja SNS u Srbiji u koja ne možemo da odemo“

Grupa univerzitetskih profesora i eksperata, u okviru akcije „Kude ideš, Srbijo“?“, u obilasku je stanovništva na informacionoj periferiji širom zemlje, sa namerom da ga upozna sa razmerama društvene i političke krize kojoj svedočimo više od godinu dana.

Profesorka na Fakultetu muzičke umetnosti Katarina Jovanović kaže da je akcija pokrenuta u jednoj malo drugačijoj političkoj klimi, posle velike pokazne vežbe koja se zove – kako su studenti promenili Srbiju. Ona navodi da sada ulazimo u jednu pravu arenu političke borbe u svakom smislu i da moramo da razumemo da svako može da doprinese.

„Ono što želimo da uradimo je da proglasimo da ne postoje utvrđenja SNS u Srbiji u koja mi ne možemo da odemo i da možda baš tamo gde nam signalizira vlast da ne možemo da odemo i održimo tribinu i da se snađemo – mi baš tamo hoćemo da odemo“, istakla je ona.

Jovanović smatra da akcija „Kuda ideš Srbijo“ može da bude izgrađena na dobrim primerima iz Evrope i SAD kako se to osvajaju srca i razmišljanja birača.

„Ove tribine imaju za cilj da podsete ljude koji čine neke džepove otpora da nisu sami. To je važna dimenzija, da uđemo u svaki gradić i selo, da tamo nađemo sagovornike koji se sa nama slažu i da ih dodatno ohrabrimo. Ne smemo da zaboravimo da je pritisak na njih nezamislivo veliki“, navodi ona.

Jovanović kaže da cilj sutrašnjeg protesta u Novom Pazaru jeste odbrana univerziteta, ali i javnog obrazovanja u čitavoj zemlji.

„Novi Pazar je možda poslednja linija odbrane svega onoga što čini ovu republiku republikom, a to je pravo na obrazovanje, pravo da ono bude državno i da se njime ne manipuliše u političke svrhe“, navodi profesorka.

Ona kaže i da je Novi Pazar započeo neku vrstu izlečenja.

„Zašto je važno uništiti DUNP? Pa zato što se tu različite vere i nacionalnosti susreću i nažalost, to je neslavna tekovina ove radikalske vlasti i ovog režima koji je jako dugo na vlasti u Srbiji“, ističe Jovanović.

0 0 glasovi
Glasanje za članke

Ostavite komentar

0 Komentari
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare